Gelecek Partisi, Uygur Hareketi programına katıldı

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Recep Varol, Uygur Hareketi’nin soykırım ve insan hakları ihlalleri ile ilgili düzenlediği seminer programına katıldı.

Uygur Hareketi, Çin rejiminin gerçekleştirdiği Uygur soykırımını durdurmak ve Pekin’in uyguladığı dezenformasyon politikaları konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla İstanbul’da düzenlediği eğitim seminerine Gelecek Partisi Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden sorumlu Başkan yardımcısı Recep Varol katıldı.

Birçok Doğu Türkistan sivil toplum kuruluşunun da katıldığı programda, ”Türkiye Cumhuriyeti 26. Başbakanı ve aynı zamanda Genel Başkanımız Prof. Dr. Sn. Ahmet Davutoğlu’nun sizlere gönülden selamını iletiyorum” diyerek konuşmasına başlayan Recep Varol, Programı düzenleyen Uygur Hareketi Kurucusu kıymetli Rushan Abbas hanımefendiye ve değerli ekibine ve burada bulunmakta olan Doğu Türkistan’ın çok kıymetli sivil toplum teşkilatlarına bu programı düzenlemeleri hasebiyle öncelikle teşekkür ediyor, burada aranızda olmaktan gerçekten her yerde ifade ediyoruz biz bunu bu ne bir Türklük meselesi, ne de bir İslam meselesidir, bu bir insanlık meselesidir. Biz bunu her yerde zikrediyoruz. Bu vesileyle insan olmamızında gerekliliğinden biri olması nedeniyle buradayız. Aranızda olmaktan gerçekten mutluluk duyuyoruz. Ve nerede bir Doğu Türkistan, Uygur meselesiyle ilgili bir program veya yapılacak olan ne varsa Gelecek Partisi olarak, Gelecek Partisinin bir temsilcisi olarak orada olacağımızı ifade ediyor tekrar tekrar programın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sağolun varolun” diyerek konuşmasını tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: