Uğur Dündar: Bu haber Muharrem İnce’yi…

0

Beştepe’ye giden bir CHP’liye Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından, “CHP’nin başına geçmen lazım” iddiasıyla ilgili olarak CNN Türk’te canlı yayınlanan programa telefonla bağlanan Uğur Dündar, Rahmi Turan’ın da yanılmış olabileceğini dile getirdi. Dündar, aynı haberin kendisine de geldiğini söyledi.

Gazeteci Rahmi Turan, CNN Türk canlı yayına bağlandıktan sonrası usta Gazeteci Uğur Dündar da CNN Türk canlı yayına bağlandı.

Uğur Dündar’ın açıklamalarından satır başları:

“Bana geçen hafta böyle bir haber geldi. Aynen Rahmi abinin anlattığı gibi. Ben bunu alınca şöyle düşündüm bir defa bu haberin belgesi yok belgesi olmayan bir haber yapmak gazetecilik ilkeleri bağdaşmaz. Çünkü kaynağı ne kadar güvenilir olursa olsun o da yanıltılabilir.

Rahmi Abi’nin de o kaynağa güvenmesi nedeniyle Rahmi Abi de yanılmış olabilir. Rahmi Abi de alınmasın.

Bu haberin yaratacağı şudur: Uğur Dündar CHP’yi dizayn mı ediyor? Toplu yaratacağı bu olur. Belge de yok.

Muharrem İnce ‘hayır gitmedim’ dedi. Saray hayır dedi. Çamur at izi kalsın mı olacak? Kimden geldiğini söylemem. Hiçbir gazeteci kaynağını deşifre etmez. Ben size gazeteci ahlakının gerektirdiklerini yaptığımı söylemek için programa dahil oldum.

Ben bu haberin Muharrem İnce’yi karalamak için yapıldığını düşündüm. Hiçbir CHP’linin Saray’dan icazet alacağına inanmıyorum. Hala aynı kanıdayım.

Kaynağımı da uyardım. Sen de kandırılabilirsin dikkat et. Büyük bir olay. Burada kalmaz. Hakikat topllayarak da olsa hedefine ulaşır. 50 yıllık tecrübeme dayanarak bunun manipülatif, tuzak sayılabilecek bir haaber olduğunu hissettim.

Uğur Dündar CHP’yi dizayn etmeye çalışıyor derler. 30 yıllık gazeteciyim. Siyasetle ilgim yok. Toplum dürüst gazeteciydi desin. Çocuklarıma başka bir miras bırakmak istemiyorum. Çok ahlaklı bir iş yaptım.

Tabii ki bu camiada tanıyorum. Mezardan babam çıksa da aklıma yatmayan bir durum çıktığında her iki tarafa da sorarım, soramadığım takdirde böyle bir habere imza atmam.

Bu kumpas kaynağa, Rahmi Abi’ye, Sözcü’ye yapılmış olabilir. Sözcü’nün saygınlığına gölge düşürmek için yapılmış olabilir. Muharrem İnce’yi bertaraf etmek için yapılmış olabilir. Kurultayda aday olacak herhangi bir kişi sarayın adamı olarak yaftalanmış olur.”

NEDİM ŞENER’DEN TALAT ATİLLA AÇIKLAMASI

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Nedim Şener, “Talat Atilla yalnız Rahmi Turan’ın değil Uğur Dündar’a da kaynaklık yapan kişidir. Dündar’ı yalana alet edemeyince yine bir Sözcü yazarı olan Rahmi Turan’a yönelmiştir. Şimdi ona düşen kendisini Muharrem İnce’yi karalamak için kullananları açıklamaktır.” dedi.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: