Türk askeri Libya’ya gidiyor!

0
AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplatısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya’ya asker gönderme ile ilgili, “Meclis açılır açılmaz ilk iş asker gönderme tezkeresini Meclisimize sunacağız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor. Libya’ya asker gönderilmesi tartışmaları üzerine konuşan Erdoğan, “Meclis açılır açılmaz ilk iş asker gönderme tezkeresini Meclisimize sunacağız.” dedi.

Erdoğan’ın Libya ile ilgili açıklamaları şu şekilde; “Soruyorlar asker gönderecek misiniz? Biz davet edildiğimiz yere gideriz. Ama davet edilmediğimiz yere gitmeyiz. Şu anda böyle bir davet olduğuna göre icabet ederiz. Türkiye ve libya tarafında onay süreçleri tamamlanan mutabakat yürürlüğe girmiştir. Hazırlanan deniz yetki alanlarıyla ilgili haritamızı BM nezdinde kayda geçirdik. Amacımız Akdeniz’de kimsenin hakkını hukukunu gasp etmek değil. Hakkımızın gasp edilmesine engel olmaktır. Çünkü bu adımı atmamış olsaydık Akdeniz’de Türkiye’yi kendi kara sahillerine hapsedecek bir oyun tezgahlanıyordu. Bu oyunlara seyirci kalamazdık. Attığımız adım hukuka uygundur. Meclis açılır açılmaz ilk iş asker gönderme tezkeresini Meclisimize sunacağız.”

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: