Trabzonspor’dan 83 kişiye ‘örtülü ödenek’ iddiası davası!

0

Trabzonspor Kulübü, haklarında ‘örtülü ödenekten yüksek miktarda para aldılar’ şeklinde iddialar öne süren gazeteciler Serdar Ali Çelikler, Ahmet Ercanlar ve Feridun Niğdelioğlu’nun da aralarında olduğu 83 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Trabzonspor suç duyurusunu Türk Ceza Kanunu’nun 125. ve 267. maddeleri ile 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun 107. maddesinde belirtilen eylemlere aykırılıktan dolayı yaptığını açıkladı. Trabzon Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunan kulüp, iddiaları manipülatif ve ‘belli bir merkezden çıkma’ olarak gördüklerini belirtti. Kulüp açıklaması şöyle devam etti:

“Trabzonspor Kulübü bugüne kadar hiçbir şart altında illegal işlerin ortağı olmamış, doğruluk ve hakkaniyetin peşini bırakmamış, üstelik kimileri gibi bir günde değiştirilen yönetmeliklerle kurtarılmamıştır. Trabzonspor Kulübü, bu gibi durumlara kendini düşürecek kadar küçülmektense sınırlı imkanlar içinde çözüm üretmeyi, daha çok emek, özveri ve mücadele sergilemeyi koşulsuz bir şekilde tercih etmiştir.

Kulübümüze yönelik tüm bu yalan haberler için kalem oynatanlar iyi bilmelilerdir ki; Trabzonspor Kulübü gayriahlaki tutumları kendine yakıştırmayacak insanları temsil etmek gibi önemli bir misyona sahiptir. Karadeniz’den veciz bir söz ile ifade etmek gerekirse; muhannetin köprüsünden geçmek yerine dereye düşüp sele kapılmayı göze alan bizler, bu iftiralarla Trabzon ve Trabzonspor isminin lekelenmesine asla izin vermeyeceğiz.”

NE OLMUŞTU?

Serdar Ali Çelikler, Ahmet Ercanlar ve Feridun Niğdelioğlu’nun da aralarında olduğu bazı gazeteciler, bordo-mavili kulübün örtülü ödenekten para aldığını iddia etmişti.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: