Süper Lig ekibine şok! Transfer yasağı…

0
Ankaragücü’ne FIFA’dan kötü haber geldi! Ankaragücü, transfer yasağı aldı mı? Ankaragücü’nün hangi futbolculara ne kadar borcu var? İşte detaylar…

Süper Lig ekiplerinden Ankaragücü’ne FIFA’dan kötü haber geldi.

FIFA, Ankaragücü’ne geçen sezon sözleşmesini tek taraflı fesheden Thomas Heurtaux’a 2 milyon 295 bin Euro borcunu ödememesi gerekçesiyle 3 dönem transfer yasağı verdi.

Sarı lacivertlilerin Alessio Cerci‘ye de ödeme yapmadığı öğrenildi.

Başkent ekibi gelecek sezon transfer döneminde yasak almaması için futbolculara ödemelerini yapmak zorunda.

Öte yandan; konuyla ilgili 13 Nisan’da açıklama yapan Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, “Bizim 2 dönem transfer yasağımız vardı, Kehinde’ye borçtan dolayı da bir dönem daha gelmişti. Biz 3 dönem yasağı kaldırdık. Kolay iş değildi, çok büyük bir iş başarıldı. Ama hala tehlike geçmiş değil.

 Alessio Cerci’ye 1 milyon artı faiz borcumuz var. 600 bin Euro teklif ettik kabul etmedi. Thomas Heartaux’a 2 milyon 295 bin Euro borcumuz var, 1 milyon Euro teklif ettik, o da kabul etmedi. Szukala’ya olan borçla birlikte toplam borç 4 milyon Euro’yu buluyor.

Bu borçlardan dolayı transfer yasağı alabiliriz. Bunların dışında Yalçın Ayhan’a borcumuz var, İsmail Kartal’a borcumuzu takside bağladık.” ifadelerini kullanmıştı.

Salim MANAV – AJANSSPOR

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: