Sosyal medya baskısıyla Ceren’in katili yakalandı

0

Hürriyet Gazetesi’nden Ahmet Hakan, bugünkü “Ceren’in kalbine bıçak saplanırken mırıldandıklarım” başlıklı köşe yazısında “Sosyal medya baskısı olmasaydı… O katiller, şimdi aramızda ellerini kollarını sallayarak dolaşıyor olacaklardı.” ifadesiyle sosyal medya üzerinden toplum baskısına dikkat çekti.

İşte Ahmet Hakan’ın o yazısı:

“Katil, daha önce de bir çocuğu öldürmüş… İdam cezası olsaydı Ceren yaşıyor olacaktı. Ah ki ah!

14 yıl önce bir çocuğu öldüren, 20 kez hırsızlığa karışan bir adam, 13 yıl yattıktan sonra açık cezaevine geçiyor, geçebiliyor. Vah ki vah!

Açık cezaevlerinden firar eden potansiyel katiller sokaklarda ellerini kollarını sallayarak dolaşırken… Sokaklarımız Ceren’lerimiz için asla güvenli olmayacak. Vay ki vay!

Şule Çet, Güleda, Ceren ve diğerleri… Psikopat katiller bu ülkeyi kadınlar için cehenneme çevirmeye kararlı gibi… Yuh ki yuh!

Ceren’in katili bakalım kaç yıl sonra açık cezaevine geçecek ve bakalım elinde bıçakla bu sefer kimleri kovalayacak? Ah ki ah!

Peşine düşen katil psikopatın kendisini takip etmesini bir güvercin tedirginliğiyle yaşayan Ceren’i düşünüyorum sürekli… Vay ki vay!

Ey “O saatte orada ne işi varmış” cemaati! Evine ulaşmaktan başka bir amacı olmayan Ceren için de aynı kahrolası felsefenizi devreye sokacak mısınız? Yuh ki yuh!

PISA sıralaması falan hikâye… Önce insanlık sıralamamıza, sonra da adalet sıralamamıza el atmamız şart… Vah ki vah!”

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: