Şiddetli kar ve yağmur geliyor!

0

Meteoroloji, Doğu Karadeniz için şiddet yağmur ve kar uyarısı yaptı. Buna göre Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’in kıyı kesimlerinde şiddetli yağmur, iç ve yüksek kesimlerinde ise yoğun kar yağışı bekleniyor.

Doğu Karadeniz’de şiddetli yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’in kıyı kesimlerinde şiddetli yağmur etkili olması öngörülüyor.

Bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde ise karla karışık yağmur ile yoğun kar yağışı bekleniyor.

Muhtemel sel, su baskını, heyelan riskinin yanı sıra bin metre üzeri rakımlı yerlerde kar yağışı (20 santimetre) nedeniyle buzlanma, görüş mesafesinde azalma ve ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli davranması gerekiyor.

MUŞ VE BİTLİS İÇİN DE UYARI

Muş ve Bitlis çevresinde kuvvetli yağış uyarısında bulunuldu. Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde hava çok bulutlu olacak.

Muş ve Bitlis çevrelerinde ise kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Bu illerde yaşanabilecek taşkınlara karşı dikkatli olunması gerekiyor.

Hava sıcaklığının mevsim normallerinde seyredeceği bölgede günün en yüksek sıcaklıklarının ise Van’da 9, Hakkari’de 8, Muş ve Bitlis’te 4 derece olacağı tahmin ediliyor.

Öte yandan, Van’ın Bahçesaray ilçesinde kar ve tipi nedeniyle 2 mezranın yolu ulaşıma kapandı.

TRABZON/AA

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: