Şenol Güneş Karadağ maçı öncesi açıklamalarda bulundu

0

A MİLLİ FUTBOL TAKIMI'NIN TEKNİK DİREKTÖRÜ ŞENOL GÜNEŞ, GÜVENLİ, COŞKULU VE AKILLI OYNADIKLARINI BELİRTEREK "FRANSA'NIN ETKİLİ SİLAHLARI OLDUĞUNU ANCAK TÜRKİYE'NİN MAÇTA DAHA ETKİLİ OYNADIĞINI" DİLE GETİRDİ. (MUSTAFA USLU - ÖMER ÇETİN - SALİH YILMAZSOY/KONYA-İHA)

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş yarın oynanacak Karadağ maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Dünya Kupası Elemeleri’nde dördüncü maçına çıkacak olan Ay yıldızlı takımın teknik patronu Güneş, milli karşılaşmaya çağırdığı 4 oyuncusunun pandemi sebebiyle kadroda yer alamayacağını belirtti.

Dünya Kupası Elemeleri’nde sırasıyla Karadağ, Cebelitarık ve Hollanda ile karşılaşacak Türkiye Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, yarın oynanacak Karadağ maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

“BİRLİKTE ÇOK İŞ BAŞARDIK”

Şenol Güneş yaptığı basın toplantısında, “Oynayacağımız üç maç sonrasında Eylül ayını lider olarak bitirmek istiyoruz. Taraftarla tek vücut olup maçı kazanmayı hedefliyoruz. Birlikte çok iş başardık yine öyle olacak.”

“4 FUTBOLCU YARIN ARAMIZDA OLMAYACAK”

“Ozan Tufan, Çağlar, Ozan Kabak ve Halil Dervişoğlu, İngiltere’den gelemedi. ve Halil Akbunar sakat ve yarın akşam aramızda olmayacak.”

“AKILLI VE SABIRLI OYNAMAMIZ LAZIM”

“Eğer Dünya Kupası’na katılabilirsek, bu kadronun uzun yıllar rekabetçi bir düzeyde devam edeceğine inanıyorum. Rakibimizin fizik gücü iyi. Akıllı ve sabırlı bir şekilde oynamamız lazım.”

“OZAN KABAK İÇİN SCHALKE’YE BAŞVURDUK”

“Pandemi nedeniyle sıkıntılar var ama ayrımcılıklar da var. Ozan Kabak için Schalke’ye başvurduk. Norwich de başka hesap yapıyor. Gelen oyuncularla en iyisini yapacağız.”

“DORUKHAN HALA TOPARLAYAMADI”

“Dorukhan sevdiğim ve beğendiğim bir oyuncu. Avrupa Şampiyonası kadrosuna aldığımda beklentim büyüktü ama hala toparlayamadı. Transfer olmak her oyuncuyu etkiler ama zamanlamasını ve yerini iyi bilmek lazım.”

“MERT MÜLDÜR OYNAYACAK GİBİ”

“Yarın akşam oynanacak Karadağ maçının ilk 11’ini açıklayamam fakat Mert Müldür oynayacak gibi görünüyor.”

“SALİH UÇAN YETENEKLİ BİR OYUNCU”

“Salih Uçan yetenekli bir oyuncu. Berat, Ferdi… Bu isimler soruluyor. Çağrılmayan ama düşündüğümüz isimler bunlar. Salih’in ufak bir sakatlığı var, durumuna bakacağız.”

“EMRE’YE TEKLİF YAPTIM AMA OLMADI”

“Emre’yi yardımcı hoca olarak düşünmüştüm. Teklif yaptım ama olmadı. Onun yerine başka birini de alabilirdim ama almadım. Bekledim, bu dönemi böyle geçireceğim. Bana biraz daha fazla yük binsin” diye konuştu.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: