Senaryosunun sarayda yazıldığı belli olan bu kumpas CHP’ye karşı tezgahlanmıştır!

0

CHP Sözcüsü Faik Öztrak MYK sonrası açıklamalarda bulundu. Beştepe’ye giden CHP’li’ tartışmasına değinen Öztrak “Senaryosunun sarayda yazıldığı belli olan bu kumpas CHP’ye karşı tezgahlanmıştır.” dedi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın açıklamalarından satırbaşları;

*MYK toplantımız devam ediyor. Toplantımızda ülkemizin gerçek gündemi olan ekonomik kriz ve Saray’ın karartmak için partimize yönelik başlattığı operasyon vardı.

*Dün 24 Kasım’dı. Öğretmenlerimiz Hollanda’daki ABD’deki meslektaşlarının aldığı ücretin yarısını alamıyor. Öğretmenlerimize rekabet ettiğimiz kadar maaş veremiyoruz.

*Seçimlerin üzerinden neredeyse 1.5 yıl geçti öğretmenlerimize söz verilen 3600 ek gösterge yok.

*Damat Bakan her fırsatta ‘ekonomi dengelendi’ diyor. Madem dengelendi ek gösterge neden verilmiyor?

 

*CHP iktidarında atanamayan öğretmenlerin atanması en önemli önceliğimiz olacaktır.

*İşsizlik ülkemizin kanayan yarası olmayı sürdürüyor. Saray’ın damadı 2 buçuk milyon kişiye istihdam verme sözü vermişti. Bıraktık ilave istihdamı 1 milyon 700 bin yurttaşımız işsiz kalmış.

*Bu vatandaşlarımızı ve ailelerimizi sosyal destek sistemleriyle kucaklamak zorundayız. Ama bakıyoruz saray sosyetesinde bu acı çeken yurttaşlarımız için tık yok. Varsa yoksa borcu borçla çevirme.

*Senaryosunun sarayda yazıldığı belli olan bu kumpas CHP’ye karşı tezgahlanmıştır. Kim CHP’nin karışmasını istediyse kumpas değirmenine su taşımıştır.

İNCE’NİN ÇETE SÖZÜ İÇİN KONUŞTU

*CHP’de çeteyi arayanlar her zaman karşılarında Kuvayı Milliye’yi bulmuşlardır. Çete arayanlar Saray’a ve çevresine baksın. Bu kumpasa en güzel cevabı yapılacak ilk seçimde halkımız verecektir.

MUHARREM İNCE YANITI

Muharrem İnce’nin “Partim bana sahip çıkmıyor” sözlerine ilişkin bir soruya yanıt veren Öztrak “Dikkat edersiniz biç hiçbir arkadışımız ile ilgili açıklama yapmadık. Hiçbir arkadaşımızın bir savunmaya ihtiyacı olduğunu düşünmüyoruz.” dedi.

Öztrak “Muharrem İnce ile ilgili disiplin süreci başlatılacak mı?” sorusuna ise “Bir disiplin süreci bugünkü MYK’nın gündeminde değildi” diye yanıt verdi.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: