Öğretmenler iş bıraktı

0

Maaş krizinin yaşandığı Doğa Koleji’nde bazı öğretmenler iş bıraktı. Ataşehir’deki yönetim binasının önünde toplanan öğretmenler ‘Doğa Koleji Öğretmenleri Hakkını Alacak’, ‘İş Kanunun 34. maddesine dayanarak iş bırakıyoruz’ yazılı dövizler taşıdı.

Doğa Koleji’nde çalışan bazı öğretmenler, maaşlarının ödenmemesini gerekçe göstererek iş bıraktı.

Kurumun Ataşehir’deki yönetim binasına gelen öğretmenler, ‘Doğa Koleji Öğretmenleri Hakkını Alacak’ yazılı afiş ve ‘İş Kanunun 34. maddesine dayanarak iş bırakıyoruz’ yazılı dövizler taşıdı.

“BU ŞARTLARDA EĞİTİM VEREMEYECEĞİZ”

Burada açıklamalarda bulunan öğretmenler, ekonomik olarak büyük sorunlar yaşadıklarını, aylardır ücretlerinin ödenmemesine yönelik yönetimden doyurucu bir açıklama alamadıklarını ve bu şartlarda eğitim veremeyeceklerini söyledi.

Velilerin de destek verdiği açıklamanın ardından grup adına bir öğretmen, iş bırakma bildirimlerini yönetime sundu. Bildirim yazısında, isim ve imzası bulunan işçilerin, fazlaya ilişkin tüm haklarının saklı kalmak kaydıyla, ücretleri ödeninceye kadar bugünden itibaren İş Kanunu’nun 34. maddesi gereğince haklarını kullanacağı ve tüm mağduriyetler için ayrıca yasal yollara başvuracağı belirtildi.

İSTANBUL/AA

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: