MHP Lideri Devlet Bahçeli’den yeni parti çıkışı

0
Yeni partilere ilişkin açıklamada bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Yeni parti arayışları siyasi ve toplumsal bir ihtiyaçtan ziyade Türkiye üzerinde komplo ve kurgu mucitlerinin ucuz siparişidir” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni partilere ilişkin açıklamada bulundu. Yazılı bir açıklama yapan Bahçeli, “Yeni parti arayışları siyasi ve toplumsal bir ihtiyaçtan ziyade Türkiye üzerinde komplo ve kurgu mucitlerinin ucuz siparişidir” dedi.

Öte yandan, yeni partilerin seçimlere girebilmesi ile alakalı Meclis’te grup kurmalarına ihtiyaç duyulması durumunda milletvekili gönderebileceklerini ifade eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in açıklamalarını da hedef alan Bahçeli, “Geçmişte benzerlerine şahit olunan kiralık milletvekili sezonu tekrar açılmıştır. Milletvekilleri alınıp satılacak meta değildir” ifadelerini kullandı.

LİBYA’YA ‘ASKER’ DESTEĞİ

Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yardım istenmesi durumunda Libya’ya askeri destek verilebileceği açıklamalarına da destek vererek, “İhtiyaç hasıl olursa Libya’ya asker göndermek aynı zamanda bir beka meselesi olup MHP’nin desteğini alacaktır” dedi.

Kaynak Yeniçağ

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: