Kılıçdaroğlu’ndan Ethem Sancak hakkında olay sözler!

0

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, KRT TV’de Tank Palet fabrikası tartışmalarında ismi ön plana çıkan iş insanı Ethem Sancak ile arasında geçen konuşmayı açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ”Ethem Sancak 15 Temmuz darbe girişiminden sonra “benim gazetelerim emrinizdedir” diye. Ben de “estağfurullah gazeteler medya özgürdür” dedim.

‘BUNLAR BİZİ YILDIRMAZ’

Kılıçdaroğlu, ”Biz FETÖ’nün iktidar olduğu dönemde de AK Parti ile birlikte iktidar olduğu dönemde de bizim belediye başkanlarımıza baskınlar düzenleniyordu. Belediye başkanlarımız tutuklandı, görevden alındı. Ne oldu? Hepsi beraat etti. Benzer şeyler bugün de yaşanıyor. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ’nün bittiği söyleniyor ama aynı tutuklamalar, aynı gözdağları devam ediyor. Bunlar bizi yıldırmaz, yıldıramaz” ifadelerini kullandı.

‘DEMOKRASİYİ SAVUNUYORUZ’

Biz diğer partilere benzemiyoruz. Tarihimiz, köklerimiz, hayatın her alanında demokrasiyi savunuyoruz diyen Kılıçdaroğlu, ”Bizim bir sorumluluğumuz var. Demokrasiyi savunan diğer siyasal partilerin de sorumluluğu var. Millet İttifakını bu gerekçeyle oluşturduk. Beraber olacağız, demokrasiyi geliştireceğiz, darbe hukukundan anayasaları arındıracağız. Demokrasisi gelişmiş ülkelerde hangi kurallar varsa aynı kuralların bizim ülkemizde de olmasını istiyorum.

‘TANK PALET FABRİKASI BİRİLERİNE PEŞKEŞ ÇEKİLECEK’

Kılıçdaroğlu, ”Tank palet fabrikası birilerine peşkeş çekilecek de benim susmamı mı bekliyor. Bu vatana ihanettir, nokta. Bunu her yerde söylüyorum. Başka bir ülkenin askeri fabrikası başka bir orduya, ister bedava verin ister kiralayın nasıl yaparsanız yapın, yaparsanız kendi ülkenize ve ordunuza ihanet etmiş olursunuz. Bu fabrikanın bedava Katar ordusuna peşkeş çekilmesine izin veren herkes sorumludur. Onların hiçbirisine ben vatansever demem” dedi.

‘KİMSENİN SESİ ÇIKMIYOR’

”Kendi fabrikasını peşkeş çekilecek beyefendilerin gıkı bile çıkmayacak. Nasıl bir devlettir nasıl bir ordudur bu. Kimsenin sesi çıkmıyor. Bedava veriyorsunuz. Kiraladık diyor, Ethem Sancak diyor ki hayır biz kira ödemedik, diyor.”

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: