Kastamonu’da mevsimin ilk karı yağdı

0

Kastamonu’ya mevsimin ilk karı yağdı. Yüksek kesimler beyaza bürünürken, bazı vatandaşlar kar heyecanını yaşamak için soluğu Ilgaz Dağı Milli Parkı’nda aldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün duyurusu sonrasında etkili olan soğuk hava gece saatlerinden itibaren etkisini göstermeye başladı. Gece geç saatlerde başlayan yağmur yüksek kesimlerinde yerini kara bıraktı. Özellikle Ilgaz Dağı’nda etkili olan karın kalınlığı 5 santimetreyi geçerken, Yaralıgöz Dağı’nda ise kar kalınlığının yer yer 10 santimetreye kadar ulaştığı öğrenildi. Kar yağışı ilin sahil ilçelerinde de etkili oldu. Yola tedbirsiz çıkan sürücülerin imdadına ise karayolları ekipleri yetişti.

Mevsimin ilk karışının yağması nedeniyle bazı vatandaşlar, hafta sonunu da değerlendirerek Ilgaz Dağı Milli Parkı’na geldi. Çocuklarıyla birlikte kartopu oynayan aileler, karın keyfini çıkardı. Ilgaz Dağı’nda bugün itibarıyla kar yağışının başladığını söyleyen Caner Güler, “2011 yılından beri Kastamonu’da ikamet ediyoruz. Her yıl mevsimin ilk karı yağdığında buraya ziyarete geliyoruz. Şuanda çok güzel kar yağıyor. Muhtemelen tesiste çok yakın bir zamanda faaliyete girecektir. Ailemle birlikte geldim buraya. Herkesi Ilgaz Dağı Milli Parkı’na bekliyoruz” diye konuştu.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: