Kaliforniya’da şok salgın uyarısı! Trump’tan yardım istediler

0

Kaliforniya Valisi Newsom, Başkan Trump’tan yardım istedi. 8 hafta içinde nüfusun yarıdan fazlasına virüs bulaşacağını öngördüklerini belirten Newsom, Amerikan Askeri Hastane Gemisinin Los Angeles’e demirlemesini talep etti.

ABD’nin Kaliforniya Valisi Gavin Newsom, 8 hafta içinde 25,5 milyonluk eyalet nüfusunun yüzde 56’sına yeni tip korona virüs (Covid-19) bulaşabileceği öngörüsünü bildirerek Trump yönetiminden yardım istedi.

Vali Newsom, ABD basınına yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump’tan Amerikan Askeri Hastane Gemisinin (USNS) eylül ayına kadar Los Angeles Limanı’na demirlemesini ve Covid-19 salgını ile mücadelede yoğunluğu azaltmasına yardımcı olmasını talep etti.

Kaliforniya’da, 8 hafta içinde 25,5 milyonluk nüfusun yüzde 56’sına yeni tip korona virüs (Covid-19) bulaşabileceğini öngördüklerini ve bu konuda Trump yönetiminden destek istediklerini belirten Newsom, “Bu projeksiyon, Kaliforniyalıların hastalığın yayılmasını yavaşlatmak için harekete geçmelerinin neden bu kadar kritik olduğunu gösteriyor. Eyalet olarak bu zorluğu aşmak için her kaynağını değerlendiriyor ve federal hükümetten bu kavgada yardım istemeye devam ediyoruz.” dedi.

Newsom, New York gibi Los Angeles’ın da yoğun nüfuslu olduğunu ve özellikle hastalığın yayılmasına karşı savunmasız olduğunu söyledi.

Son güncellemelere göre Kaliforniya eyaletinde teyit edilmiş 1055 Covid-19 vakası ve 19 ölüm gerçekleşirken New York’ta bu rakamlar 7245 vaka tespiti ve 39 ölüm olarak kaydedildi.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: