İbrahim Kalın ve Hulusi Akar, Abdullah Gül ile bir kez daha mı görüştü ?

0

Milli Gazete Genel Yayın Yönetimi Mustafa Kurdaş, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ikinci kez görüştüklerine dair bir duyum aldıklarını söyleyen Kurdaş, bu iddiayı teyit edemedikleri için haber yapmadıklarını kaydetti.

Milli Gazete Genel Yayın Yönetimi Mustafa Kurdaş, TV5’te gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulunurken 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ilişkin bir kulis haberini paylaştı.

Kurdaş, 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylığı gündeme gelen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e dair bir duyum üzerinden CHP’li Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la gizli görüştüğüne ilişkin yapılan haberler üzerinden değerlendirmede bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ikinci kez görüştüklerine dair bir duyum aldıklarını söyleyen Kurdaş, bu iddiayı teyit edemedikleri için haber yapmadıklarını kaydetti.

Muharrem İnce üzerinden yapılan kulis habere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kurdaş, şöyle konuştu:

“Rahmi Turan’ın da Sözcü gazetesinin de burada dikkatli olması gerekirdi. Yani kulis haber yok mu gazetecilikte? Var. Bize de aslında geldi. Burada söylemekte de fayda görürüm ben. Sonuçta her kulis haber ‘doğrudur’ diye haber ya da manşet yapamazsınız. Bize gelen bir bilgiye göre de Sayın Abdullah Gül ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın ikinci kez geçtiğimiz günlerde tekrar görüşmeye gittiğine dair bir duyum aldık. Hatta bu, haber olarak da bu bilgiler, bu kulis haber, yayın kurulumuzda önümüze geldi. Ama ikinci, üçüncü teyitleri yapmadığımız için bu konunun doğru olmama ihtimalini de yüksek gördüğümüz için biz bu konuyu haber yapmadık.”

ABDULLAH GÜL, KALIN VE AKAR GÖRÜŞMESİ NEDİR?

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı rakip cumhurbaşkanı adayı olacağına ilişkin haberlerin çıkması üzerine cumhurbaşkanı adayı olmaması yönünde iddiasıyla Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Abdullah Gül’le görüşme yapılmıştı.

Kaynak Yeniçağ

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: