İBB’yi kaybeden AKP’den yeni hamle!

0
Dönemin Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın İstanbul’da yapılacağını açıkladığı İslam Dayanışma oyunları, AKP’nin yerel seçimde İstanbul’u kaybetmesinin ardından Konya’ya alındı.

AKP’nin 2017 yılında İstanbul’da yapılacağını duyurduğu 5. İslam Dayanışma Oyunları, yerel seçimi kaybettikten sonra etkinliği Konya’ya taşıdı. Söz konusu etkinlik 2021 yılında yapılacak.

Eski Gençlik ve Spor Bakanı AKP’li Akif Çağatay Kılıç’ın, 2017 yılında “İstanbul, 2021 yılında 5’inci İslami Dayanışma Oyunları’na ev sahipliği yapacak” diye duyurduğu etkinlik, AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni kaybetmesinin ardından Konya’ya taşındı.

Birgün gazetesinden İsmail Arı’nın haberine göre, Gençlik ve Spor Bakanlığı, eski Bakan Kılıç’ın açıklamasının aksine “İslam İşbirliği Teşkilatı İslami Dayanışma Spor Federasyonu tarafından dört yılda bir organize edilen İslami Dayanışma Oyunlarının beşincisi 2021 yılında Konya’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek” duyurusu yaptı.

İSTANBUL HAZIR DEMİŞTİ

Eski Gençlik ve Spor Bakanı AKP’li Akif Çağatay Kılıç, 2017 yılında yaptığı açıklamada organizasyon için İstanbul’da her şeyin hazır olduğunu belirterek, “2021 için sportif ve altyapı alanında her şeyimiz hazır. Bir, iki tane önümüzdeki dönem içinde yenileyeceğimiz tesisimiz var. Önümüzdeki dönem içinde hızlı bir şekilde yenileyeceğiz. Tüm altyapımız Türkiye ve İstanbul her zaman hazır. Tabii ki 2021’e kadar geliştirilmesi konusunda önemli adımlar atacağımızı söyleyebilirim. Özellikle Uluslararası Olimpiyat Komitesi ve uluslararası spor camiasındaki tüm dostlarımızla işbirliği halinde çok daha büyük bir oyunlar haline getirip, inşallah 2021’de İstanbul’da bir arada olacağız” dedi.

Etkinliğin Konya’ya kaydırıldığı ev sahibi ülke olarak anlaşma imza törenine katılan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun, “2021’de Konya’nın muhteşem ev sahipliğini bütün dünyaya ilan edeceğiz. Sizlerin desteğiyle İslami Dayanışma Oyunları’nın, değer odaklı bir ortak proje olarak dünya çapında muazzam bir farkındalık oluşturacağına inanıyorum. Konya’mızın bu önemli organizasyona ev sahipliğine layık en güzide şehir olduğuna yürekten inanıyorum” sözleriyle ortaya çıktı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Uğur İbrahim Altay da “Sporun barış, kardeşlik ve hoşgörü olduğu düşünüldüğünde 5. İslami Dayanışma Oyunları Konya’ya çok yakışacak” diye konuştu. Konuşmların ardından da protokol üyeleri tarafından organizasyonun Konya’da yapılmasını tescilleyen ev sahibi ülke anlaşmasının imzaları atıldı.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: