Google ve Rekabet Kurumu anlaşma yolu bulacaktır

0

Google ile Rekabet Kurumu arasındaki anlaşmazlıkla ilgili konuşan TBD Başkanı Aktepe, “Bu durum Türkiye’deki gelişmelerin önünde sıkıntı olabilir. Yakında anlaşma yolu bulacaklardır” dedi.

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Başkanı Rahmi Aktepe, “Google’nin bu kararı, Türkiye’deki gelişmelerin önünde de bir sıkıntı olabilir. Tahmin ediyorum Google ve Rekabet Kurumu anlaşacak çünkü belki birkaç ay sonra bu anlaşmanın sağlanması yönünde STK’ların da talepleri olacak. Bir anlaşma yolu bulacaklardır.” dedi.

İstanbul’da basın mensupları ile bir araya gelen TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe, derneğin geçmiş dönem çalışmalar ve gelecek dönem hedefleri hakkında bilgi vererek, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Google’nin, Rekabet Kurumu ile yaşadığı anlaşmazlık hakkında değerlendirmelerde bulunan Aktepe, şunları söyledi:

“Google’nin bu kararı, Türkiye’deki gelişmelerin önünde de bir sıkıntı olabilir. Bunun için anlaşmak zorundalar diye düşünüyorum. Yerli ve milli olmayı bazen yanlış yorumluyoruz. Bütün yabancı şirketlerin önünün kapatılması olarak algılamamalıyız bu durumu. Biz yerli ve milli derken Türkiye’nin içine kapanmasını kast etmiyoruz, yerliliği bu şirketleri belli ölçüde de koruyarak yapmakta yarar var. Tahmin ediyorum Google ve Rekabet Kurumu anlaşacak çünkü belki birkaç ay sonra bu anlaşmanın sağlanması yönünde STK’ların da talepleri olacak. Bir anlaşma yolu bulacaklardır.”

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: