FETÖ’cüler Amazon’a sızdı

0

Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi Amazon’un Black Friday gününde yapılan alım-satımlardan bir çok vakfa para yardımı yaptığı, destekte bulunulan vakıfların arasında FETÖ’nün ABD’deki çatı kuruluşu olan AfSV’nin de olduğu öğrenildi.

FETÖ, Amazon Smile’ın alışverişlerinden vakıf ve derneklere aktardığı yardım payını himmete çevirdi. FETÖ’nün ABD’deki çatı kuruluşu olan ve başında Fetullah Gülen’in sağ kolu Alp Aslandoğan’ın bulunduğu Ortak Değerler için İttifak Vakfı (AfSV) Amazon’un bağış listesine girdi. Amazon’un ‘Amazon Smile’ adlı yan sitesinin üzerinden Kara Cuma kampanyaları esnasında gerçekleşen milyarlarca dolarlık alım satım işlemlerinden vakıflara ayrılan paydan örgüt de yararlandı.

SOSYAL MEDYADAN ÇAĞRI

FETÖ’nün vakfı AfSV de sosyal medyadan örgüt üyeleri ve sempatizanlarına “Kara Cuma’da Amazon Smile’dan alışveriş yapıp bizi destekleyin. Aldığınız ürünlerden Amazon üzerinden AfSV’ye bağış yapılmaktadır” şeklinde mesajlar paylaşıldı.

HİÇBİR FIRSATI KAÇIRMIYORLAR

ABD’deki FETÖ vakıf ve dernekleri, dünya genelindeki doğal afet ve felaketlerin yanı sıra Kurban Bayramı için de “ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere” adı altında bağış kampanyaları düzenliyor. FETÖ, alışveriş işlemlerinden elde edilen gelirlerin belli bir kısmının bağış olarak verildiği internet sitelerini ilk kez kullanıyor. Örgütün bu yöntemle ne kadar bağış topladığı ise merak konusu.

AfSV’nin başındaki Alp Aslandoğan, sosyal medyadan ‘Bağış yapın’ çağrısında bulundu.

 

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: