Faik Öztrak’tan AKP’ye Çiçek Abbas göndermeli Albayrak yanıtı

0
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, AKP Sözcüsü Ömer Çelik’in, Berat Albayrak açıklamasına sosyal medya hesabından ilginç bir şekilde tepki verdi.

Twitter hesabından bir paylaşım yapan Öztrak, AKP’nin MYK toplantısında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı olmasına gelen tepkilerin konuşulduğuna dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı.

AK Parti sözcüsünün açıklamalarına bakarsak, bugün MYK’larında milletin dertlerini bırakmışlar, damadın derdiyle uğraşmışlar. Siz damadı bakan yapınca bu aile siyaseti olmuyor, Biz sarayın damadına “saray sosyetesinin damadı” deyince aile siyaseti oluyor.

asdfads.jpg

NE OLMUŞTU

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı olmasına gelen tepkilerle ilgili konuştu. Konunun bir ‘aile meselesi’ olduğunu belirten Çelik, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Türkiye’de bir oligarşik siyaset, ekonomik model oluşmuşsa bunun altında imzası olanlar bugün aile kavramları üzerinden sosyete gibi kavramlar kullanıyorlar”

Kaynak Yeniçağ

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: