Eski AK Parti milletvekili Ocaktan: Cem Uzan mı AK Parti’ye yaklaşıyor, AK Parti mi Cem Uzan’a yaklaşıyor?

0

Fransa’Da yaşayan Cem Uzan, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek veren bir paylaşımda bulunmuştu. Erdoğan’ın yalnız bırakıldığını belirten Cem Uzan, “Ekonominin bu zor günlerinde! Herkesin saklanacak yer aradığı bugünlerde Sayın Başkanımız Erdoğan’ın bile yalnız bırakıldığı bir zamanda ben milletimin ve devletimin hizmetinde olmaya hazırım” ifadelerini kullanmıştı.

Eski AK Parti milletvekili ve Karar gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan, Cem Uzan’ın Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklediği mesajını anımsatarak, “Doğrusu bu açıklamayı görünce Perinçek’in “AK Parti Vatan Partisi’nin siyasetine geldi, her adımda geliyor…” sözlerini hatırlamadan edemedim” dedi.

AK Parti’nin Uzan’ın mesajından rahatsız olduğuna dair herhangi bir açıklama yapılmadığının altını çizen Ocaktan, “Galiba bu durumda şöyle bir soru sormak vacip oldu: Acaba Cem Uzan da mı AK Parti’ye yaklaşıyor, ya da AK Parti adım adım Cem Uzan’a mı gidecek?” ifadesini kullandı.

Ocaktan, “Hemen belirtelim, AK Parti gibi en azından 2013’e kadar Türkiye’nin demokratikleşmesinde ve kalkınmasında önemli başarıların altına imza atmış bir partinin, bırakın Cem Uzan’ın desteğine ihtiyaç duyabileceğini söylemek, düşünmek bile bu partiye yapılabilecek en büyük bühtandır” görüşünü savundu.

Yazının devamı için tıklayın

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: