Erdoğan, Davutoğlu’na vefa gösterdi mi ki karşılığında vefa bekliyor?

0

Yeniçağ Gazetesi köşe yazarı Orhan Uğurlu bugünkü yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Davutoğlu’na karşı vefasızlığını ve Cumhur ittifakı’nın Vatan Partisi ve Genç Parti ile diyolog halinde olduğunu yazdı.

Recep Tayyip Erdoğan’ın çabaları, AKP’deki çöküşü durdurmaya yetmiyor ama Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan tarafından alınacak oylar için de yeni siyasi yama için görüşmeler de kulislerde yapılıyor.

Önce AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malezya’daki şu sözleri ile başlayalım:

“Sadece bir şeyi söylemek herhalde yeterlidir: Özellikle başbakanlık, genel başkanlık görevini bıraktığı zaman bu arkadaşlardan birinin yaptığı konuşmayı dinlemişseniz veya dinlerseniz her şey orada mevcut.”

Ahmet Davutoğlu başbakanlığı bırakırken şunları söyledi:

“Ben kaderimi AK Parti’nin kaderine bağladım. Ne gelişme olursa olsun ben verdiğim söze sadığım. Cumhurbaşkanımızla son nefesime kadar vefa ilişkisini sürdüreceğim.”

Erdoğan’ı kırmayalım, Davutoğlu’nun sözlerini değerlendirelim.

– Kaderini AKP’nin kaderine bağlamak: AKP’nin çöküşü ve Davutoğlu’nun parti kuruluşu evet kaderlerini birbirine bağlamaktadır.

– Davutoğlu verdiği söze sadıktı partisinin oy kaybettiğini, ekonominin milleti perişan ettiğini görüp uyarıyordu ama AKP’liler, “defolun” demediler mi? İhracı için karar almadılar mı?

– Erdoğan, Davutoğlu’na vefa gösterdi mi ki karşılığında vefa bekliyor? Başbakanlıktan ve genel başkanlıktan ayrılmasını istemesi vefa mıdır?

– Son nefesine kadar vefa gösterebilir demek Davutoğlu’nun son nefesine kadar Erdoğan’ın yanında siyaset yapmasını mı istemektir?

– AKP’nin kurucu üyelerine Erdoğan vefa gösterdi mi? 2002’den bu yana milletvekili olduktan sonra tekrar seçilmeyen ümmetine (!) vefa gösterdi mi Erdoğan?

Yazının devamı…

Cumhur İttifakı’na Perinçek ve Uzan – Orhan UĞUROĞLU

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: