DÜNBALFED’den Arnavutluğa Yardım

0

Gerek yurt içinde, gerekse de Balkanlar’da yaptığı sosyal, kültürel, sportif alandaki başarılı çalışmalarıyla bilinen Dünya Balkan Dernekleri Federasyonu, geçtiğimiz günlerde Arnavutluk’ta meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki depremle birlikte oluşan felaketle ilgili depremzedelere yardım adına insani bir çalışmada bulundu.

Birçok alanda Türkiye’de ve Balkanlar’da yaptığı faaliyetler ve başarılı organizasyonlarla bilinen Dünya Balkan Dernekleri Federasyonu bir başarılı çalışmaya daha imza attı. Geçtiğimiz günlerde Arnavutluğun başkenti Tiran’da meydana gelen ve bir hayli can ve mal kaybının yaşandığı 6.4 büyüklüğündeki depremle ilgili insani bir çalışma başlatarak depremzedelere yardımda bulundu.

Depremzedelere yardım adına yapılan bu takdire şayan çalışma ile ilgili sorularımıza cevap veren Federasyon Genel Başkanı Recep Varol;

”Hepimizin malumu üzere kısa bir süre önce Arnavutluk’ta meydana gelen depremle birlikte oradaki kardeşlerimiz, hemşerilerimiz ciddi anlamda maddi, manevi ve insani kayba uğradılar. Bizlerde bu manada Dünya Balkan Dernekleri Federasyonu olarak yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla yaptığımız istişarelerden sonra bilgisine başvurduğumuz Arnavutluk İstanbul Başkonsolosu Blerta hanımefendi ile yaptığımız görüşmeler neticesinde acil ihtiyaç duyulan 1 Tır’lık yardım malzemelerini en kısa sürede tamamlayarak Lojistik anlamda destek aldığımız Türk Kızılayımıza teslim ettik.

İnşaallah yarın yardım malzemelerimiz Arnavutluk’a doğru depremzede kardeşlerimize ulaştırılmak üzere yola çıkacak, bizlerde böyle bir organizasyonda kardeşlerimizin yaralarına bi nebzede olsa merhem olabildiysek ne ala. Tabii bu arada bu bizim ilk Tır’ımız çalışmalarımız devam ediyor inşaallah en kısa sürede ikinci Tır’ımızı da hazırlayarak kardeşlerimize göndereceğiz.

 

Kardeşlerimizin duygularına ortak olma adına yaptığımız bu çalışmada bizlerden desteğini esirgemeyen iş insanı sevgili Hakan Koç’a ve Türk Kızılayı Bayrampaşa şube Başkanı değerli kardeşim Okan Aysu’ya gönülden teşekkürü de bir borç biliriz” dedi.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: