Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Davutoğlu ve Gelecek Partisi için özel talimat: Onları yokluğa mahkum edin

0

İktidarın çıkarlarını kamuoyunun çıkarlarının önünde gören gazetecilerden biri olan Abdulkadir Selvi, Hürriyet’teki köşesinde ilginç bir yazı kaleme aldı. “Erdoğan, Babacan ve Davutoğlu partileri için ne dedi” başlıklı yazısında Selvi, Erdoğan’ın hem Gelecek Partisi için hem Deva Partisi için “Onlarla meşgul olmayın. Onları yokluğa mahkum edin” dediğini iddia etti.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Erdoğan’ın yeni partilerle ilgili bu değerlendirmeyi ilk kez yaptığının da altını çizdi.

İşte Abdulkadir Selvi’nin Hürriyet’teki o yazısından bir bölüm

Erdoğan’ın AK Parti’den ayrılan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu partiler hakkında ilk kez değerlendirme yaptığı öğrenildi. Erdoğan’ın, DEVA ve Gelecek Partileri’nin ismini vermeden, “Ölü doğdular. Onlarla meşgul olmayın. Onları Ademe (yokluğa) mahkûm edin. Zaten CHP’ye yakın olmak onlar açısından en büyük ayıptır” dediği ifade edildi.

MİLLETVEKİLİ TRANSFERİ YASASI İÇİN NE DEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milletvekili transferini önlemeye dönük yasa değişikliğine de değindiği öğrenildi. Erdoğan’ın “Asla bu transferlerle ilgili değil, siyasi ahlakla ilgiliyiz. Siyasi Partiler Yasası ve Seçim Yasası üzerinde bir çalışma yapalım. Sonra bu çalışmayı değerlendiririz” dediği kaydedildi. Milletvekili transferi tartışmaları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeni kurulan DEVA ve Gelecek partileri seçime sokulmadıkları takdirde İYİ Parti’ye yaptıkları gibi milletvekili desteği verebilecekleri yönündeki açıklamaları üzerine başlamıştı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise milletvekili transferinin engellenmesi ve seçim barajını da içine alan yasa değişikliklerinin yapılması yönünde önerilerde bulunmuştu.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: