Cumhurbaşkanı Erdoğan: ”İstihbarata gerek yok, Muharrem Bey yeter”

0

Katar’dan dönen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’deki tartışmalar için “İstihbaratımıza gerek yok, Muharrem Bey yeter” dedi.

Katar dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’deki tartışmalara değindi. “Kendi kumpasları açık ve net ortada” diyen Erdoğan, ‘istihbarat CHP’nin içini karıştırıyor’ iddiası için “İstihbaratımıza gerek yok, Muharrem Bey yeter” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite’nin Beşinci Toplantısı için gittiği Doha dönüşü uçakta gündemi değerlendirdi.

Son günlerin tartışmalı konusu “Beştepe’ye giden CHP’li” iddiasına değinen Erdoğan, CHP Genel Merkezi’nin Kemal Kılıçdaroğlu’na kumpas planlandığı söylemini değerlendirdi, “Kemal Bey’in kalmasında fayda var” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun ‘istihbarat birimleri tarafından CHP’nin içinin karıştırıldığı’ iddiasını da değerlendiren Erdoğan, “İstihbaratın basit işlerle uğraşacak vakti mi var? İstihbaratımıza gerek yok, Muharrem Bey yeter zaten” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı, tank palet fabrikası ile ilgili soruyu da yanıtladı. “Burada satış yapmadık, tahsis yaptık” diyen Erdoğan, personel çıkarma ve Altay tankının üretiminin yapılmayacağına yönelik iddiaları da kesin bir dille yalanladı.

 

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: