Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fenerbahçe üniversitesine Galatasaray’lı rektör atadı!

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 5 üniversiteye rektör atadı. Atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayımlananan atama kararlarına göre, Atılım Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Yıldırım Üçtuğ, Fenerbahçe Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Emin Arat, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Yadigar İzmirli ve İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Osman Çakır atandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu atamaları 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13’üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2’nci, 3’üncü ve 7’nci maddeleri gereğince yaptı.

FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ’NE GALATASARAYLI REKTÖR

Atama kararına göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ‘üniversiteden sınıf arkadaşım’ dediği, Galatasaray taraftarı Prof. Dr. Mehmet Emin Arat Fenerbahçe Üniversitesi Rektörlüğüne getirildi.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığına aday olduğu dönemde yaşanan diploma tartışmaları sırasında Marmara Üniversitesi Rektörü olan Arat’a seslenerek, “1981’de mezun olduk. 1982’de okulumuz Marmara Üniversitesi oldu. Tabii, rektörümüz bizim sınıf arkadaşımızdı. Bugünlerde diploması var mı yok mu diye tartışma başlattılar. Arşivden çıkart şunları yayımlayacak mısın ne yapacaksınız yapın da zaten benim söylediklerime inanmıyorlar belki rektör açıklarsa inanırlar” ifadelerini kullanmıştı. Arat da “Sayın Cumhurbaşkanımızın lisans düzeyinde 4 yıl eğitim veren Ticari Bilimler Fakültesi’nden mezun olduğu sabittir” açıklaması yapmıştı.

BENZERİ YAŞANMIŞTI

Galatasaray taraftarı olan Prof. Arat, Fenerbahçe Üniversitesine rektör olarak atanması nedeni ile geçtiğimiz ay Galatasaray Spor Kulübü üyeliğinden istifa etmişti.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: