CHP’li Özgür Özel’den veto çıkışı

0
Salgın, ABD, tıbbi malzeme, Sırbistan, Kosova, Bosna Hersek, Karadağ, Kuzey Makedonya, Bulgaristan, Afganistan, İran, FETÖ, PYD, CHP, Özgür Özel, korona virüs, Sağlık çalışanları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın termik santrallere ilişkin vetosu Meclis Genel Kurulu’ndaki görüşmelere de damgasını vurdu. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel,  “Yaşanan mesele, siyasi şizofrenik bir hâldir. Ya, nasıl oluyor? Ne değişiyor? Nasıl oluyor da aynı maddeye on gün önce yalvarmamıza rağmen ‘evet’ oyu kullananlar on gün sonra kişilik değiştiriyor? Siyasi şizofreni” dedi.

Meclis Genel Kurulu’nda konuşan Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vetosunu gündeme getirerek, şöyle dedi:

“Bu maddeye Adalet ve Kalkınma Partisi Grubu oy verdi. Ve yapılan tüm kamuoyu çalışmalarında bu konuda Adalet ve Kalkınma Partisine duyulan tepki…  Veto edildi… Vallahi, vetonun kendisinden memnunuz ama mesele demokratik açıdan ele alındığında hepimizin, bütün Meclisin demokratik bir alzaymır olması lazım.

“KARDEŞİM, MADDENİN İPTALİ DOĞRUYSA ON GÜN ÖNCE NİYE EL KALDIRDIN?”

Bir bakıyorsunuz, geçen gün burada şevkle el kaldıranlar dün akşam Twitter’dan Cumhurbaşkanına teşekkür ediyor. Kardeşim, maddenin iptali doğruysa on gün önce niye el kaldırdın? On gün önce vicdanınla karar veriyorsan on gün sonra Cumhurbaşkanına hangi vicdanla alkış tutuyorsun?

“YAŞANAN MESELE, SİYASİ ŞİZOFRENİK BİR HÂLDİR”

Yaşanan mesele, siyasi şizofrenik bir hâldir. Ya, nasıl oluyor? Ne değişiyor? Nasıl oluyor da aynı maddeye on gün önce yalvarmamıza rağmen ‘evet’ oyu kullananlar on gün sonra kişilik değiştiriyor? Siyasi şizofreni…

Vatandaşın yüzüne bakamaz hâle gelince ‘Minareden at beni; in aşağı, tut beni.’ Saraydan talimat, ‘evet’ oyuna kalkan eller sarayı alkışlıyor, vetoyu alkışlıyor.

“SARAYIN PARMAK VEKİLLERİ OLARAK”

‘Biz, milletvekili gibi, elimizi vicdanımıza koyup parmağımızı özgürce kaldırmadığımız için, sizin milletin menfaatine sözlerinize kulağımızı kapattığımız için, sizin halksever duruşunuzu görmediğimiz için sizin yüzünüze bakmakta zorlanıyoruz’ mu diyeceksiniz yoksa, sarayın parmak vekilleri olarak, verilen talimata göre kalbinizi, aklınızı dinlemeden parmak kaldırmaya devam mı edeceksiniz, bunu merak ediyoruz.”

AK PARTİ SIRALARI NE DEDİ?

AK Parti sıralarından da “Tweet atanlar ile el kaldıranlar aynı kişiler değil” ve “Güçler ayrılığı” sesleri yükseldi.

MEHTAP GÖKDEMİR
TARAFSIZ HABER AJANSI / ANKARA

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: