CHP’li Gaye Usluer, hakim karşısına çıktı!

0

CHP’nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yayımladığı bildiri nedeniyle dönemin Parti Meclisi (PM) üyeleri hakkında ayrı ayrı açılan Cumhurbaşkanına hakaret davaları kapsamında halen PM üyesi olan Eskişehir eski Milletvekili Gaye Usluer hâkim karşısına çıktı. Gaye Usluer’i CHP’liler de yalnız bırakmadı.

Ankara 39’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya çok sayıda CHP’li milletvekili de katıldı. Usluer’in görevsizlik talebi üzerine mahkeme PM üyelerine açılan davaların dosyalarını talep etti.

Duruşma 20 Şubat’a ertelendi.

İLK OLARAK TÜM HAKİM KARŞISINA ÇIKMIŞTI
Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla dönemin PM üyesi Balıkesir eski Milletvekili Mehmet Tüm de 31 Ekim tarihinde hakim karşısına çıktı. Mahkemede yazılı savunma yapan Tüm, “İktidarın dilediği gibi konuşabildiği, ancak muhalefetin, biraz ağır nitelikte her eleştirisinden sonra genel başkanına ya da milletvekillerine fezlekelerin düzenlendiği, milletvekili olmayanların ise mahkeme salonlarına taşındığı bir rejim demokrasi olarak kabul edilemez” ifadelerini kullanmış duruşma 20 Şubat’a ertelenmişti.

 

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: