CHP’li Engin Altay: Ben olsam ‘Ya, ne oldu da AK Parti karpuz gibi yarıldı, parçalanıyor’ diye kara kara düşünürüm

0

Meclis Genel Kurulu’nda bütçe görüşmelerinde Ahmet Davutoğlu’nun “Gelecek Partisi” ve Ali Babacan’ın kuracağı partide tartışma konusu oldu. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Bir ay içinde 2 tane parti doğuruyor AK PARTİ, kolay iş değil bu. Ben olsam ‘Ya, ne oldu da AK PARTİ karpuz gibi yarıldı, parçalanıyor’ diye kara kara düşünürüm” dedi.

 MEHTAP GÖKDEMİR/TARAFSIZ HABER AJANSI/ANKARA 

“İKİZ DOĞUM SANCISI ÇEKİYORSUNUZ”

Meclis Genel Kurulu’nda dün gece yarısı konuşan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, AK PARTİ Grubunun “ikiz doğum sancısı” çektiğini belirterek “İkiz doğum sancısı çekiyorsunuz, konuşmalarınızı hoş görüyle karşılıyorum” diyerek şöyle devam etti:

“Bir siyasi partinin içinden bir ay içinde 2 büyük parti çıkarsa bu hezeyanı normal karşılayın, anlayışlı olun. Bir ay içinde 2 tane parti doğuruyor AK PARTİ, kolay iş değil bu. O partilerin kurulmasının bir sebebi var, gerekçesi var.

“AK PARTİ KARPUZ GİBİ YARILDI, PARÇALANIYOR’ DİYE KARA KARA DÜŞÜNÜRÜM”

Ben olsam ‘Biz 14 seçim kazandık, Kılıçdaroğlu hiç kazanmadı’ demektense ‘Ya, ne oldu da AK PARTİ karpuz gibi yarıldı, parçalanıyor’ diye kara kara düşünürüm.”

 “DENİZE DÜŞEN YILANA SARILIRMIŞ”

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu da, “Denize düşen yılana sarılırmış diye bir cümle var yani daha önce de buraya çıktı, ‘dış gebelik, iç gebelik’ vesaire bazı benzetmelerde bulunmuştu kendi kendisine, kendi tanımlamalarıdır. Sonuç itibarıyla yani böyle gereksiz şeylere bel bağlamanıza gerek yok. Kendi bileğinizle, kendi yüreğinizle ortaya çıkın; öyle başka şeylere bel bağlamayın. Bizim grubumuz sapasağlam ayakta Elhamdülillah” diye karşılık verdi.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: