CHP’den AK Parti’ye şok sözler: Damadı kimler susturuyor? 128 milyar dolar nerede?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Merkez Bankası’ndan kaybolduğu belirtilen 128 milyar dolarla ilgili eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak üzerinden AK Parti’ye şok sorular yöneltti.

Cumhuriyet Halk Partisi, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasının ardından Merkez Bankası’ndan kaybolduğu belirtilen 128 milyar dolar hakkında yeni bir açıklama yaptı.

CHP’nin sosyal medya hesabından “Damadı kimler susturuyor? 128 milyar dolara ne olduğunu kimler saklıyor?” şeklinde yapılan paylaşımda AK Parti’ye sorular yöneltildi.

CHP tarafından yapılan paylaşımda “128 milyar dolara ne olduğunu kimler saklıyor?” sorusuna yanıt istenirken Türkiye’nin gerçek gündeminin ekonomik buhran olduğuna dikkat çekilerek, “AKP’nin ekonomi yönetimi gelinen noktada ülkemizin için bir ulusal güvenlik sorunu haline gelmiştir. Merkez Bankası rezervlerinin tamamı satılmıştır. Net rezervi eksi 47 milyar dolara kadar düşmüştür” denildi.

CHP, Twitter hesabından AK Parti tarafından yanıtlanmasını istediği şu soruları yöneltti:

– 128 milyar dolar rezerv nereye ve kimlere gitti?

– Döviz rezervimiz eksi 47 milyar dolara nasıl geriledi?

– Dolar 8 liranın üzerine neden çıktı? Kimler ne kazandı? Millet ne kaybetti?

– Berat Albayrak neden istifa etti?

– İstifası neden haber dahi yapılmadı?

– Bunların hesabının sorulmasını kimler engelliyor?

Bununla birlikte CHP Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yer aldığı karikatürü paylaşarak, “128 milyar doların nereye gittiğinin açığa çıkmasını kim engelliyor? Döviz rezervimiz eksi 47 milyar dolara nasıl geriledi? Ekonomiyi kimler çökertti? Haydi bulalım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: