CHP Canan Kaftancıoğlu ile devam edecek mi?

0

Tarafsız Haber Ajansın’dan Mehtap Gökdemir’in haberine göre, CHP’de hesaplar Ankara, İstanbul ve İzmir’de yapılacak il başkanlığı seçimlerine kitlendi. İstanbul’da Canan Kaftancıoğlu ile yola devam edilip edilmeyeceğine ilişkin CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “Başarılı il başkanlarımızla devam edeceğiz. 25 yıl sonra İstanbul’u kazanmış bir il başkanı başarılıdır, değil mi? Tabii ki uzlaşmayla tek adayla da olabilir kongrelerimiz” dedi.

3 ŞUBAT’TA İL KONGRELERİ BAŞLAYACAK

Erkek, Tarafsız Haber Ajansına konuştu. Kongre takvimine ilişkin bilgi veren Erkek, ilçe kongrelerinin başladığını belirterek, “27 Ocak itibarıyla ilçe kongrelerimiz tamamlanacak. Şubatta il kongrelerimizi yapacağız. Ondan sonra kurultay sürecimiz için yeni bir takvim yayınlayacağız” dedi.

KURULTAY TARİHİ NİSAN, MAYIS YA DA HAZİRAN’DA

Kurultay tarihine ilişkin Erkek, “Nisan sonu olabilir, Mayıs olabilir, Haziran olabilir, onu partinin yetkili kurulları bir araya gelecek ve bir karar verecek” dedi.

“MERKEZİNE DEMOKRASİYİ KOYAN HERKESLE BERABER BU TEK ADAM REJİMİNE DUR DEMEK”

Bu kurultayın çok önemli olduğunun altını çizen Erkek, şöyle devam etti:

“Çünkü bu kurultaydan sonra Türkiye genel seçim yaşayacak, cumhurbaşkanlığı seçimi yaşayacak. Türkiye’nin bugünkü mücadelesi bir sağ sol mücadelesi değil, bir demokrasi mücadelesi, mutlakiyete gitti Türkiye çünkü bir tek adam rejimine savruldu. Türkiye bugün yönetilmiyor. Şu anda yapmamız gereken merkezine demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü koyan herkesle beraber bu tek adam rejimine dur demek. Bu hukuksuzluklara, bu keyfiliğe, bu yolsuzluklara, bu adaletsizliklere bir dur demek. Önce demokrasiyi tesis etmemiz lazım. Onun için referandumdan itibaren başlayan referandum süreciyle başlayan bu demokrasi mücadelesini kararlılıkla büyüterek sürdürmemiz lazım.”

“TABİİ Kİ UZLAŞMAYLA TEK ADAYLA DA OLABİLİR KONGRELERİMİZ”

Birlik ve beraberlik içerisinde uyum içerisinde kongrelerin geçmesinin çok önemli olduğunun altını çizen Erkek, şöyle dedi:

“Genel Başkanımız birlik beraberlik içerisinde kongrelerimizin büyük bir coşkuyla ve birlik beraberlik içerisinde gerçekleşmesini istiyor. Tabii ki uzlaşmayla tek adayla da olabilir kongrelerimiz. Ama adaylar da çıkarsa demokratik haklarıdır ama mümkün olduğunca ve uzlaşmayla birlik beraberlik içerisinde kongrelerimizi yapacağız.

“BAŞARILI İL BAŞKANLARIMIZLA DEVAM ETMELİYİZ”

Başarılı il başkanlarımızla devam etmeliyiz.

Başarılı il başkanlarımızla devam edeceğiz. 25 yıl sonra İstanbul’u kazanmış bir il başkanı başarılıdır, değil mi?”

KILIÇDAROĞLU’NUN KARŞISINA ADAY ÇIKACAK MI?

Kurultay’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısına aday çıkıp çıkmayacağına ilişkin Erkek, “Hem tabanda hem kamuoyunda hem örgütlerde milletvekili grubumuzda Parti Meclis grubumuzda il başkanlarında, örgütlerde, ilçelerde yani 31 Mart’ın ve 23 Haziran’ın mimarı Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’dur. Bu demokrasi mücadelesini bu siyasi stratejiyi devam ettirmemiz gerekiyor Genel başkanımızla birlikte.” dedi.

MEHTAP GÖKDEMİR/TARAFSIZ HABER AJANSI/ANKARA

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: