Caprice Gold mağduru şahıs açtığı davayı kazandı!

0

İstanbul’un Bayrampaşa ilçesinde yer alan Caprice Gold projesinden mülk alarak dolandırılan bir vatandaş, proje sahibi Fadıl Akgündüz’e açtığı davayı kazandı.

Bayrampaşa’daki Caprice Gold projesinden mülk satın alarak dolandırılan kamuoyunda ‘Jet Fadıl’ olarak tanınan Fadıl Akgündüz tarafından dolandırılan Olcay Uzun, ödediği paranın iadesi için açtığı davayı 3 yıl sonra sonra kazandı.

EMSAL NİTELİĞİNDE

Mahkeme davacının ödediği 120 bin 995 TL’nin yasal faiziyle beraber geri ödenmesine karar verdi. Bu karar Caprice Gold şirketine para yatıran mağdurlar tarafından açılan davalarda emsal olma niteliği taşıyor.

2011 ve 2013 yılında Jet Fadıl’ın Bayrampaşa’daki Caprice Gold projesinden 4 adet devre mülk satın alan Uzun, toplamda 127 bin 813 TL ödeme yaptı. Ancak Caprice Gold şirketi sözleşmede yer alan yükümlülükleri yerine getirmedi.

FAİZLERİYLE BİRLİKTE ÖDENECEK

Tüm bu gelişmeler üzerine Uzun avukatı aracılığıyla Fadıl Akgündüz, Mehmet Salih Obut, Avniye Obut, İbrahim Obut ve Caprice Gold şirketine dava açtı, devre mülk için yatırdığı 127 bin 813 TL’nin geri ödenmesini istedi.

İstanbul 15. Asliye Hukuk Mahkemesi davacının Caprice Gold Gayrimenkul’e açtığı davanın kısmen kabulü ile 120 bin 995 TL’nin yasal faiziyle beraber davalı Caprice Gold şirketinden alınıp davacıya verilmesine karar verdi.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: