Bakan Çavuşoğlu’ndan Makedonya’ya isim çıkışı!

0

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Diplomatik ve İş Dünyası Golf Turnuvası etkinliklerinde yaptığı konuşmada, “NATO müttefiki olmak için ve AB’ye kabul edilmek için isminizi değiştirdiniz (Kuzey Makedonya). NATO olarak biz sözümüzü tuttuk ve sizi davet ettik. Maalesef AB sözünde durmayı başaramadı” dedi.

Dışişleri Bakanlığı’nın ev sahipliğinde, Türk Hava Yolları’nın (THY) sponsorluğunda “3. Diplomatik ve İş Dünyası Golf Turnuvası” düzenlendi. National Golf Kulübü‘nün sahasında düzenlenen turnuvaya farklı ülkelerden büyükelçi ve iş insanları katıldı.

Yarışmanın ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu basın açıklamasında bulundu. Geçen yıl turnuvada iş takımı olacağına söz verdiklerini dile getiren Çavuşoğlu, büyükelçilerle mutabık kaldıklarını, gelecek yıl daha iyi bir takım olacaklarını söyledi. Gelecek yıl için Ankara’da çalışmaya başlayacaklarını söyleyen Çavuşoğlu, turnuvanın başarılı geçtiği söyledi. Çavuşoğlu, turnuvanın ana sponsoru Türk Hava Yolları ve diğer sponsorlara da teşekkür etti.

‘AB SÖZÜNDE DURMAYI BAŞARAMADI’

“Makedonya Büyükelçisi, Yunan arkadaşlarımız kusura bakmasınlar, halen ‘Makedonya’ diyorum” diyen Çavuşoğlu, isim değişikliğine değinerek, “Neden isminizi değiştirdiniz? Çünkü NATO müttefiki olmak için ve müzakereleri başlatmak ve AB’ye kabul edilmek için. NATO olarak biz sözümüzü tuttuk ve sizi davet ettik. Maalesef AB sözünde durmayı başaramadı. Kabul müzakerelerine davet edilmediniz, bu faydanıza değil. Büyükelçi Zvonko Mucunski iş birliği yapıyor ve gerçekten yardımcı oluyor, teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Çavuşoğlu, konuşmasının ardından dereceye girenlere kupa ve madalyalarını takdim etti ve hatıra fotoğrafı çekildi.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: