Bakan Abdülhamit Gül’den ‘iyi hal’ tepkisi…

0

Şule Çet davasında uygulanan ‘iyi hal’ indiriminin ardından gelen tepkileri değerlendiren Adalet Bakanı Gül “Zalimce cinayetlerin ardından görülen davalarda, somut ve hukuk temelli tatmin edici gerekçelere dayanmayan ‘iyi hal’ gibi soyut değerlendirmelerle canilere ceza indirimi yapılması vicdanları yaralamaktadır” sözleriyle tepki gösterdi.

Şule Çet davasında uygulanan ‘iyi hal’ indiriminin ardından gelen tepkileri değerlendiren Adalet Bakanı Abdülhamit Gül “Zalimce cinayetlerin ardından görülen davalarda, somut ve hukuk temelli tatmin edici gerekçelere dayanmayan ‘iyi hal’ gibi soyut değerlendirmelerle canilere ceza indirimi yapılması vicdanları yaralamaktadır” sözleriyle tepki gösterdi.

Gül şöyle devam etti: “Yıllardır uygulanan İnfaz Kanunu üzerine yapmış olduğumuz çalışmalarda iyi hal, açığa ayırma gibi konular bakanlığımızca tüm uygulayıcılar, tüm akademisyenlerle çalışma yapılan bir diğer konudur. Bu konuda parlamentonun takdiri halinde bu hususta da atılması gereken adımlar olduğunu, bu konuda çalışmalarımızın yapıldığını ifade etmek isterim.”

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: