Ali Koç: Sivasspor maçı bizim için dönüm noktası

0

Hakem hataları yüzünden 7-8 puan az aldıklarını söyleyen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, “Sivasspor maçı zor olacak. Bizim için dönüm noktası ama kazanacağımıza inanıyoruz” dedi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sarı-lacivertli takımın Sivasspor maçı hazırlıkları kapsamında Can Bartu Tesisleri’nde yaptığı idmanı takip etti.

“HAKEM HATALARI YÜZÜNDEN 8 PUANIMIZ GİTTİ”

İdman sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Koç, “Sivas’a gitmeyi her zaman severiz çünkü benim Anadolu’da Kadıköy dediğim yerlerden biri. Bu sefer daha zor olacak. Sivas çok iyi top oynuyor, iyi takım olmuşlar ama biz kazanacağımıza inanıyoruz. Bizim için önemli dönüm noktası. İyi top oynuyoruz. Rakamlar da söylüyor. İyi futbolumuzu sürekli hale getirmek istiyoruz. Önemli olan iyi oynamadığınız maçları kazanmak. Gerek kendi gerek hakem hataları nedeniyle olmamız gereken puandan 7-8 puan uzaktayız. Ama futbolda var bunlar. Üzerine koyarak devam edeceğiz” dedi.

“GÜNÜ DEĞİL, BÜYÜK RESMİ DÜŞÜNMEMİZ LAZIM”

Koç, TFF’nin Kulüp Lisans Talimatnamesi’nin değişmesiyle ilgili, “Biz daha federasyona gitmedik. Bugün lisans kurulu ile bir toplantımız var. Olaya tam hakim değiliz. İşin özüne bakmak lazım. UEFA’nın yapmış olduğu FFP pek çok ülkede meyve verdi ama bizim ülkemizde vermedi. İş başa düştü yerel FFP yaptık. Bunun da doğru kurgulanması lazım. Bir gecede Türk futbolu bu noktaya gelmedi. Türk futbolunun tüm yapısına hizmet edecek yapı olması lazım. Yapısal çok sorun var. Genç futbolcu yetiştiremiyoruz. En yaşlı lig biziz. Altyapıya yatırım yapamıyoruz. Bu konuların da geliştirilmesi lazım. Bugün TFF’nin uygulamaya çalıştığı yeni talimatname bu yapıların bir parçası. Doğru yüklemeler yapmamız lazım. Bunları toplantılarda göreceğiz” dedi.

Koç, “Hepimiz aynı gemideyiz ve ciddi problemlerimiz var. Bir önceki federasyon talimatnameyi yapmaya çalıştı ama istenilen noktaya gelemedi. Bu talimatnamenin yapılmasında bazı kulüplerin emeği büyük. Bunlardan biri de Fenerbahçe. Bizim 2 yıldır profesyonellerimiz La Liga modellerini inceledi. Bunları aktardı. Önemli olan limitlerin doğru kullanması. Bizde üzücü nokta ilgili kişiler önce açıklama yapıyor sonra kervan yolda düzülüyor. Geçen sene de yaşadık bunu. Yeniden yapılanma ile ilgili Federasyon Başkanı ve banka CEO’su televizyonlarda anlattı ama iletişim doğru yapılmadığı için 31 Mart seçimlerine malzeme oldu. Devletimiz iyi niyetle ciddi soruna çare üretmek için ne yapabiliriz diye düşünüyordu. Ama işin boyutu nasıl işleyeceği, nasıl şartlarda olacağı kurgulanmadan anlatılınca sonuca varılmıyor. 31 Mart’tan önce söz verildi ama yapılmadı. Önce yapalım, anlaşalım, herkes imza atacak hale gelsin öyle açıklayalım. Bizim konuya nasıl baktığımızla ilgili konuşamayız. Saat 15.00’te bir sicil kurulu toplantımız var. Sonra konuşabiliriz. 19 Haziran’da açıklanmıştı ama sınırların belirlenmesi 2 Eylül’dü. 2 Eylül transfer harcamalarının bittiği dönem. Sonra yayıncı kuruluşun verdiği gelirler düştü. TL’den bakarsanız düşüş daha fazla. Ardından yeni vergiler geldi. Bu talimatnamenin önümüzdeki yıllarda da kullanılması lazım. Günü değil, büyük resmi düşünmemiz lazım. Şu aşamada Fenerbahçe özelinde bir şey söyleyemem” diye konuştu.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: