AK Parti’ye göre Davutoğlu ve Babacan…

0

Tarafsız Haber Ajansın’dan Mehtap Gökdemir’in haberine göre, Ahmet Davutoğlu partisini kurdu. Ali Babacan’ın da yeni yıla kadar partisini kurması bekleniyor. AK Partili kurmaylara göre yeni oluşumların oy tabanı İYİ Parti, CHP, Saadet Partisi.

AK PARTİ’NİN DE 2001’DE TANITIM TOPLANTISI BİLKENT OTEL’DE YAPILMIŞTI

AK Parti’nin tanıtım toplantısı 2001’de Bilkent Otel’de yapılmıştı. Ahmet Davutoğlu’nun partisi Gelecek Partisi’nin tanıtımı da bugün saat 10.00’da Bilkent Otel’de yapılacak.

DAVUTOĞLU PARTİSİNİ KURDU, BABACAN’IN PARTİSİ YOLDA

Davutoğlu partisini kurdu. Ali Babacan’ın da yeni yıla kadar partisini kurması bekleniyor. Ancak Babacan’ın partisinin kuruluşunun yeni yıla kalabileceği de ifade ediliyor. Babacan’ın Aralık sonuna kadar kurucular kurulunu belirleyip resmi prosedürler açısından kuruluşun yeni yıla kalabileceği belirtiliyor.

AK PARTİ KULİSLERİNDE NELER KONUŞULUYOR

AK Parti kulislerinde, “Gelecek Partisi olarak yola çıkıyor dolayısıyla geleceğe yeni şeyler söyleyerek  gelecek dizayn edilir. AK Parti orada yaptı, acaba biz de orada yapalım gibi bir düşünce içerisindelerse doğru bir tercih değil orası” yorumu yapıldı.

“AMAÇLARI PARTİYİ PARÇALAMAK”

AK Parti kulislerinde yeni partilere ilişkin şu yorumlar yapıldı:

“Cumhurbaşkanlık, başbakanlık yapmış kişilerin parti kurması doğru değil. Amaçları partiyi parçalamak. Parti kurmalarının nedeni hırs.

AK Parti tabanına oynuyorlar.

Eskiden otobüslerde bir koltuğu iki kişiye satarlardı, AK Parti’nin oturduğu bir koltuk var, bir de onu iki kişiye satıyorsun.”

DAVUTOĞLU VE BABACAN KİMDEN OY ALACAK

AK Partili bir yetkili yeni partilere ilişkin, “Yeni oluşumlar bizden oy almaz. Yeni oluşumlar İYİ Parti’den, CHP’den, Saadet Partisi’nden alır. Cumhur İttifakı’nın oyu yüzde 48 ila 52 arasında. Bizden gideceklerin yeri MHP. Yeni kurulacak partilerin en büyük oy tabanı İYİ Parti ve CHP, çünkü bizden giden gitti. Biz yüzde 50 almış mıyız, MHP’de 10-12 almış mı, 62. Düştük 50’ye, 12 gitti. Bu 12 nerede, İYİ Parti’de ve CHP’de. Yeni oluşumlar oradan alacak” değerlendirmesini yaptı.

“DOĞRU BİR İŞ YAPMIYORLAR”

AK Parti’nin kurucu üyesi Gürsoy Erol da, “Bence doğru bir iş yapmıyorlar. Şu ortamda bu sıkıntılı ortamda Cumhurbaşkanımızı destekleyip o noktada dışarıya karşı daha güçlü olmak varken böyle bir çalışmayı ben çok da uygun bulmuyorum. Arkadaşların çok da başarılı olacaklarını da sanmıyorum ama öyle bir girişimde bulunmuşlar. Artık söylenecek bir şey yok, yasal hakları onu kullanıyorlar. Arkadaşların birçoğu bizim eski arkadaşlarımız. Farklı bir fikir farklı bir düşünce ortaya koyacaklarını sanmıyorum” dedi.

MEHTAP GÖKDEMİR/TARAFSIZ HABER AJANSI/ANKARA

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: