AK Partililere sınavsız atama kıyağı yapılıyor iddiası!

0

Kamuda son dönemde yapılan atama ve görevlendirmeler dikkat çekti. AK Partili yöneticiler ve bürokrat yakınlarının sınavsız bir şekilde atandığı ortaya çıktı.

AK Parti yöneticiler ve bürokrat yakınları sınavsız ya da özel işlemlerle kamuda görevlendirilmeye devam ediyor. Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, henüz mesleğinin başındaki AK Parti’liler ve bürokrat yakınları yılların tecrübesini gerektiren yerlere “görevlendirme” adıyla işe başlatılıyorlar.

İşte, son dönemde yapılan bu uygulamalar bazı örnekler:

MUHTEŞEM DÖNÜŞ: 13 yıl önce memuriyetten istifa edip özel çalışan ve AK Parti Kütahya Merkez İlçe Başkanlığı yaparak siyasete atılan Mehmet Eşsiz’e ‘müdür piyangosu’ vurdu. Eşsiz, yaklaşık 3 ay önce, yakın arkadaşı AK Parti eski Milletvekili Vural Kavuncu’nun Rektörü olduğu Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından açıktan atamayla yeniden memur yapıldı. Sonra da sınava girmeden Sağlık Müdürlüğü’nde para ve ihalelerden sorumlu ‘Müdür Yardımcısı’ oldu. Eşsiz, “Bana yönelik işlemler kanuna uygun” dedi.

MEZUN OLUR OLMAZ: Sivas AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi 23 yaşındaki Abdülmecid Demirkaynak, “Anıtlar Kurulu” olarak bilinen Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’na üye yapıldı. Kurul’a deneyimli isimlerin atanması gerekirken henüz mesleğinin başındaki AK Parti’li Demirkaynak’ın atanması tartışma yarattı. 23 yaşındaki Demirkaynak 1 yıl önce mimarlık bölümünden mezun oldu. Mevzuata göre Kurul üyelerinin ticari işletmelerinin bulunmaması gerekirken Demirkaynak’a ait mimarlık ofisi olduğu bildirildi.

TBB’NİN VAZGEÇİLMEZİ: Türkiye Belediyeler Birliği’nde (TBB) memur olarak görev yapan Cemal Baş, 31 Mart Seçimleri’nde Keçiören Belediyesi’ne AK Parti’den Belediye Meclis Üyesi olmak için istifa etti. Baş, kuruma bu kez daha yüksek maaşa işçi olarak alındı. AK Parti’den de Belediye Meclis Üyesi seçildi. TBB şirketine Yönetim Kurulu Üyesi de yapıldı. Kurumda “müdürlük” görevi de verildi. Baş, “Yarım kalan projeleri sürdürmek için görev aldım. Bunlara kurumda hakim olan tek kişiyim” şeklinde açıklama yaptı.

Sözcü

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: