AK Parti’den Gelecek Partisi yorumu

0

AK Parti, Ahmet Davutoğlu’nun Genel Başkanlığı’ndaki Gelecek Partisi için stratejisini belirledi. AK Parti, Gelecek Partisi’ni gündemine almayacak. AK Parti’li yöneticiler “Gündemimizde değiller” dedi.

Gelecek Partisi dün Genel Başkan olarak Ahmet Davutoğlu’nu ve 60 asil 40 yedek üyeden oluşan Parti Yönetim Kurulu ’nu (PYK) seçti.

“GÜNDEMİMİZDE DEĞİLLER”

AK Parti’li yöneticiler, Ahmet Davutoğlu’nun Genel Başkanlığı’ndaki Gelecek Partisi’nin Parti Yönetim Kurulu’na ilişkin “Gündemimizde değiller. Davutoğlu bizim gündemimizde yok” dediler.

Parti Yönetim Kurulu’ndaki isimlere ilişkin ise şu yorumları yaptılar: “Sürpriz yok. Bizden ayrılanlar listede. Ancak Kurucular Kurulu’nda dışarıda kalan olursa tartışma çıkar. Çınar ağacından düşen yaprak. Bizim ihraç ettiklerimiz, yeniden aday göstermediğimiz isimler listede. Davutoğlu, AK Parti’nin çekirdeğini kırmayı hedefliyor. Babacan da liberal çevreyi hedefliyor.

“BAHTSIZ BEDEVİ” BENZETMESİ

Davutoğlu biz milletvekili olduk, bizimle doğru düzgün el sıkışmadı. Bizim ismimizi hiç zikretmedi. Davutoğlu, Cumhurbaşkanımız gibi vatandaşı kucaklayamaz. Bahtsız bedevi hikayesi bugüne kadar yolunu kaybedenlerin içerisinde en bahtsız olanlar Davutoğlu ve Babacan.”

MEHTAP GÖKDEMİR/TARAFSIZ HABER AJANSI/ANKARA

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: