Ahmet Davutoğlu: Dolandırıcılık suçlamasında ‘vefa’ nerede?

0
Basın Özgürlüğü Günü, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu,

Gelecek Partisi’nin Kurucular Kurulu toplantısının ardından konuşan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dolandırıcılık suçlamasına cevap verirken sert eleştirilerde bulundu. Davutoğlu “Bizim adımızı anan basın organları tehdit edildi. Ağır hakaretlere maruz kaldık. Sayın Cumhurbaşkanı’ndan ayrılmadık o bizi ayırdı. Biz ihraç edildik. Türkiye Cumhuriyeti’nde ilk defa bir başbakan ihraç edildi. Bir akademisyene amfileri kapatanlar vefadan bahsedebilirler mi? En önemlisi en yakın arkadaşına dolandırıcılık suçlaması yapıldığında vefadan bahsedilebilir mi?” dedi.

Gelecek Partisi kurucusu Ahmet Davutoğlu, Kurucular Kurulu toplantısının ardından kararları kamuoyuna açıkladı. Kurucular Kurulu tarafından Genel Başkanlığı seçilen Davutoğlu “Çok iyi bir Kurucu Kurulu oluşturuldu. Müslüman, Hristiyan, Türk kökenli, Kürt kökenli toplumdan herkes burada” dedi.

“Bizim adımızı anan basın organları tehdit edildi, 3, 5 yıl millete sesimi duyurmam engellendi” diyen Davutoğlu “Sayın cumhurbaşkanından ayrılmadık o bizi ayırdı. Biz ihraç edildik. Türkiye Cumhuriyeti’nde ilk defa bir başbakan ihraç edildi. Bir akademisyene amfileri kapatanlar vefadan bahsedebilirler mi? En önemlisi en yakın arkadaşına dolandırıcılık suçlaması yapıldığında vefadan bahsedilebilir mi?” diye konuştu.

Davutoğlu’nun açıklamasından satır başları: 

“Çok iyi bir Kurucu Kurulu oluşturuldu. Müslüman, Hristiyan, Türk kökenli, Kürt kökenli toplumdan herkes burada.

Bu yola çıkarken Erdoğan’la polemiğe girmeyeceğim demiştim fakat geçen günlerde ağır bir hakaret kullanıldı. İnsanın ruh hali vardır. Bazıları çınar yaprağında düşen bir yaprak bazıları da bahar görür. Cumhurbaşkanı Erdoğan, çınar yaprağını düşen bir yaprak olarak görürken bizler bu çınar yaprağını bahar olarak gördük.

ÖNCELİKLİ SADAKAT HALKIMIZA OLANDIR”

3.5 yıl hayatı düşünce üretmekle geçmiş insana üniversite kapıları kapandı. Türkiye’nin geldiği ve getirildiği yer bizim siyasi hayatımızın ayaklar altına alınması yolsuzluk, kibir ve gösterişin yaygın olduğu bir dönemde kimse kusura bakmasın. Öncelikli sadakat halkımıza olandır. İnsanların gelip hesap sorduğunda benim verecek cevabım olmalı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunduğumuz önerilerden sonuç çıksaydı yine konuşmazdık. Sayın cumhurbaşkanından ayrılmadık o bizi ayırdı. Biz ihraç edildik. Türkiye Cumhuriyeti’nde ilk defa bir başbakan ihraç edildi. Bir akademisyene amfileri kapatanlar vefadan bahsedebilirler mi? En önemlisi en yakın arkadaşına dolandırıcılık suçlaması yapıldığında vefadan bahsedilebilir mi?

“CEVABIMIN ARKASINDAYIM”

Cevabımın arkasındayım. Kampanyada bulunamam demiştim. Kampanya boyunca da katılmadım. Milletimiz ne karar verirse doğru olan budur demiştim. O tweeti attığım zamanda bugünde doğrudur. Milletin ortak kararına saygı duyarım.

Sayın Akşener bir zaruret halinden bahsetmiş. Benim kanaatim siyasette doğal olmayan yöntemlere başvurmadım. Milletimiz ne karar verirse ona uyarız. Siyasi partiler köprü atmak için değil köprüler kurmak için vardır. Ak Parti bizi partiden ihraç etti köprüleri attı fakat biz köprüleri kuracağız.”

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: