Adalet Bakanı Gül’den 17-25 Aralık açıklaması

0

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, 17-25 Aralık 2013’teki yolsuzluk operasyonları süreciyle ilgili, “17 Aralık 2013’de seçilmiş hükümete karşı operasyon tezgahlayan yargıya sızmış teröristler, milletimizin eşsiz feraseti ve Cumhurbaşkanımızın tarihi duruşu sayesinde hain emellerine ulaşamamışlardır” açıklamasında bulundu.
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, 17-25 Aralık 2013’teki yolsuzluk operasyonlarıyla ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı. Bakan Gül’ün açıklamaları şöyle:

1 , 17 Aralık 2013’de seçilmiş hükümete karşı operasyon tezgahlayan yargıya sızmış teröristler, milletimizin eşsiz feraseti ve Cumhurbaşkanımızın tarihi duruşu sayesinde hain emellerine ulaşamamışlardır.

2 , Yargıyı ele geçirilecek bir mevzi olarak gören FETÖ’ye Allah bu ülkeyi ele geçirme fırsatı vermedi. Bu hainlerin Türkiye’ye yaptıkları kötülüklerin hesabı tek tek soruluyor, sorulacak.

3 , Türk Yargısı, sadece hukukun emrinde, yalnızca milletin hizmetindedir. Hiçbir grup, zümre veya yapının yargıya sızmasına, etki etmesine asla müsaade etmemek, milletimize karşı boynumuzun borcu ve üzerimizdeki tarihi sorumluluktur.

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: