Abdurrahman Dilipak: “Oğlu, damadı hepsi pisliğin içinde”

0
AKP’ye yakınlığıyla bilinen Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, “Siyasetçilerin oğlu, kızı, damadı fark etmiyor; hepsi pisliğin içinde” ifadelerini kullandı.

Hükümete yakınlığıyla bilinen Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü köşe yazısında dikkat çeken ifadeler kullandı.

Dilipak, Sinan Aygün’ün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın kendisinden rüşvet istediğine yönelik iftiraları üzerinden siyasetçilere tepki gösterdi.

İşlerin çığırından çıktığını söyleyen Dilipak, siyasetteki akraba kayırma durumlarına da dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı:

‘GÜÇ VE OTORİTE SAHİPLERİ…’

“Arkadaşlar, bu işler çığırından çıktı. Bir kara delik oluştu, bir dehşet dengesi oluştu kamu piyasasında. Adına rant mı dersiniz, rüşvet mi, gasp mı, hırsızlık mı? Bunun sağcı, solcu, liberal, milliyetçi, ulusalcısı geçineni yok. Hepsinde bu tür birileri var ve bunlar da bulundukları yerde itibar gören, güç ve otorite sahipleri genelde. Kiminin kripto ilişkileri var, kiminin ‘yargı dokunulmazlığı’ sanki. Bu işler öyle ‘sır’ filan da değil. Bu işlerin bu kadar şüyu bulması, vukuu kadar beter bir durum ayrıca.

‘OĞLU, DAMADI YOK; HEPSİ PİSLİĞE BULAŞMIŞ’

Siyasetçilerin oğlu, kızı, damadı, gelini, eniştesi, kayınbiraderi, kaynana, kayınbaba, dayı, hâlâ, amca teyze, yeğen farketmiyor, herkes bir şekilde bu pisliğe bulaşmış. Millet akraba-i taallukatını toplayıp gelmiş yetmiyor hemşehri desteği de alıyor.

 

About The Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: